lipiec27

Stewia czyli bogactwo natury

dodano: 27 lipca 2012 przez szarawa


Niewiele osób zapewne w ogóle zdaje sobie sprawę czym jest stewia. Choć nazwa niekoniecznie może wiele mówić, jest to rzecz na świecie znana o tyle, że jest w pełni naturalnym słodzikiem. Warto to podkreślić, że w pełni naturalnym.

Coraz więcej prowadzonych badań wskazuje, że Stewia to doskonałe wyjście przede wszystkim dla cukrzyków, ale także i dla osób z nadciśnieniem. Ponadto może być kluczem do walki z otyłością. Skąd takie przypuszczenia?

Otóż własciwości stewii są takie, że jest słodsza od cukru i posiada przy tym zero kalorii. Wydaje się to bardzo mało prawdopodobne, ale takie są właśnie fakty. Co ważne, może być przez bardzo długi okres przechowywana. Trudno dzisiaj znaleźć drugą tak przydatną na skalę globalną roślinę. Stewia to będzie przyszłość min. dlatego, że jest odporna na wysoką temperaturę. Oznacza to mniej więcej tyle, że może być używana do pieczenia i gotowania. 

Wystarczy wymieniania zalet tej zdumiewającej rośliny. Wszyscy, którzy znajdują się „w kręgu” leczniczych możliwości stewii powinni się w nią zaopatrzyć.  Jak można tego dokonać? Otóż stewię kupić możemy chociażby w Internecie w formie tabletek. Cena nie jest wcale wysoka. Wystarczy sprawdzić. To naprawdę się opłaca, bo za małe pieniądze można zyskać naprawdę wiele. W dzisiejszych czasach dominacji chemicznych środków leczniczych czy chemicznego jedzenia warto zastanowić się co będzie lepsze dla naszego organizmu, bo przecież życie mamy tylko jedno i trzeba o nie dbać.


photo
Sadzonki stewii: Zdjęcie pochodzi z notki Stewia czyli bogactwo natury


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Wasze komentarze

zgłoś
slena1986 18 kwietnia 2013 slena1986 napisała:

Nie miałam pojęcia o istnieniu takiej rośliny:)


zgłoś
aloiram23 27 kwietnia 2015 aloiram23 napisała:

Super filmik. Zapraszam do mojego bloga kulinarnego http://smacznieizdrowo.blogerki.pl/