lipiec26

Zadbaj o swoje włosy

dodano: 26 lipca 2012 przez szarawa


Witajcie! Dzisiaj trafiłam na świetne forum internetowe, na którym dziewczyny oraz młode kobiety  takie jak ja wymieniały się poradami na temat pielęgnacji włosów. Taka lektura bardzo mnie wciągnęła i nie ukrywam, że spędziłam na tej stronie prawie dwie godziny. Dowiedziałam się o kilku ciekawych sposobach na poprawę kondycji włosków, ale do gustu szczególnie przypadł mi jeden. Dokładniej chodzi mi tutaj o namaszczanie włosów olejkami.

Do tego celu posłużyć nam może nawet najprostsza oliwa z oliwek! Właśnie to najbardziej spodobało mi się w tej metodzie. Prostota sama w sobie! Postanowiłam więc sama wypróbować ten cudowny rytuał. Na początek nie była zbyt pozytywnie nastawiona, a moje obawy prawie zniechęciły mnie do nałożenia oliwy z oliwek na włosy. Na szczęście po kilkunastu minutach przekonałam się do tego zabiegu i zaczęłam działać. Należy pamiętać przede wszystkim, aby nie nakładać zbyt dużych ilości. Wystarczy, aby nasze włosy jedynie błyszczały, a nie ociekały olejem. Po czterech godzinach zdecydowałam się na umycie włosów przede wszystkim dlatego, że jestem osobą niecierpliwą i byłam bardzo ciekawa rezultatu (dziewczyny z forum zalecały trzymanie olejów przez całą noc, ale spotkałam się też z wypowiedziami zwolenniczek krótszych zabiegów).

Efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania! Po wysuszeniu włosy były lśniące oraz pięknie się układały. Nawet moja siostra zauważyła znaczną poprawę, a to na pewno sukces. Nie miałam też żadnego problemu z usunięciem substancji z włosów w trakcie mycia, a tego właśnie najbardziej się obawiałam. Podsumowując jestem pewna, że od dzisiaj oliwa z oliwek zagości na stałe nie tylko w mojej kuchni, ale również w łazience. Oczywiście do zabiegu tego można użyć z powodzeniem innych olejków takich jak olej kokosowy, czy też mieszanki olejków. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem była oliwa z oliwek, bo to ją miałam pod ręką i nie musiałam kupować dodatkowych produktów.
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy